Šis darbiņš paveikts 2006. gadā.

Tā kā kopš 2006.gada sākuma dzīvoju pie Lailas, tomēr savu, khe, khe, Hi-End skaņas sistēmu nepārvācu (tā kā drīz ieplānoti jauni Jurģi), radās zināma vēlme pēc skaņas, kas tomēr būtu labāka par ķīnīzeru mūzikas centriņu. Manā rīcībā bija visnotaļ labi saglabājušās 1982.gadā ražotas Radiotehnikas 10W skandas (un pēc skaņas tās pārsit praktiski jebkuru mūsdienu mūzikas centru), kā arī Lailas DVD atskaņotājs. Atlika sagudrot pastiprinātāju.

Pēc sludinājuma www.ss.lv par 10 latiem “no rokas” nopirku 1988.gada Radiotehnika U-101 2x30W pastiprinātāju. Mēģinot to pieslēgt pie minētajām skandām, vienā no kanāliem skanēja stipri kropļota skaņa, bet otrā – tikai dūkoņa. Pie tam arī stipri kropļotā skaņa atslēdzās, vēloties to izdzirdēt kaut nedaudz skaļāk.

Vispirms nomainīju priekšpastiprinātāja operacionālo pastiprinātāju K157UD2. Tas izmaksāja veselus 20 santīmus. 🙂 Pēc tā nomainīju VISUS elektrolītiskos kondensatorus, izņemot barošanas filtrus (kā vēlāk izrādījās, tos arī bija jāmaina). Pēc kāda laika veiksmīga darba pastiprinātājs vispār atteicās reaģēt uz jebkādu skaņas avotu, nepārtraukti klikšķinot aizsardzības releju. Tad arī nomainīju kondensatorus barošanas filtrā.

Pēc šiem remontdarbiem pastiprinātāja darbība manāmi uzlabojās – praktiski pazuda jebkādi trokšņi, parādījās sulīgi basi, dzīvi vidi un dzidras augšas. Manas 10W skandas gan par šo pastiprinātāju nav sevišķā sajūsmā, ja skaļuma regulatoru pagriež skaļāk kā 1/2 no maksimālā. 🙂

Dažas bildes:

Vecie un jaunie barošanas filtra kondensatori. Tehnoloģijas attīstība...

Vecie un jaunie barošanas filtra kondensatori. Tehnoloģijas attīstība…

Tūlīt pēc remonta. Viss strādā. :)

Tūlīt pēc remonta. Viss strādā. 🙂

Starp citu, minēto skaņas komplektu (pastiprinātāju un skandas), pievienojot portatīvo datoru, var tīri jauki izmantot, lai visādos saviesīgos ģimenes sarīkojumos nodrošinātu puslīdz kvalitatīvu mūzikas apskaņošanu.  🙂