Kā zināms, jebkurā sarīkojumā – vai tā būtu dzimšanas diena, vai kāzas, vai vienkārši izbraukums uz laukiem – ja vien ir pieejama elektroenerģija, labākais skaņas avots ir portatīvais dators. Tajā iespējams sagatavot ļoti apjomīgus mūzikas sarakstus un tos atskaņot daudz ērtāk, kā izmantojot pirtīs un kempingos parasti pieejamos “mūzikas centrus”. Vienīgā nelaime – šie “mūzikas centri” ne vienmēr ir paredzēti pastiprinātāju lomai un tiem pieslēgt portatīvo datoru nav iespējams.

Tā kā man mājās ir lietotas 2 gab. 10W skandas “Radiotehnika” (1982.gada izlaiduma un, starp citu, skan daudz labāk, kā jebkurš mūzikas centrs!), nolēmu tās papildināt ar pastiprinātāju.

Argus nopirku lielu daļu detaļu – proti, korpusu, transformatoru, diodes, kondensatorus, kā arī priekšpastiprinātāja konstruktorus. Man jau bija savulaik salikts gala pastiprinātājs no MasterKit ar visu radiatoru, tāpēc par to nebija jādomā.

pastiprinatajs01 pastiprinatajs02 pastiprinatajs07 pastiprinatajs03
Sapratu, ka “pa taisno” korpusā detaļas nemontēšu. Tā vietā no preskartona izgatavoju improvizētu šasiju. Vispirms salodēju taisngriezi:

pastiprinatajs04

Lai to smukāk noformētu un padarītu par pabeigtu bloku, iebūvēju to nelielā kastītē.

pastiprinatajs05

Pēc tam pie “šasijas” pieskrūvēju Indel transformatoru, ar parastu superlīmi pielīmēju kastīti ar taisngriezi un ar epoksīdu pielīmēju barošanas filtra kondensatoru.

pastiprinatajs06

Kamēr kalta epoksīds, salodēju priekšpastiprinātājus abiem kanāliem. Pēc tam tos pieskrūvēju pie “šasijas”.

pastiprinatajs08

Tembra un skaļuma regulatorus nopirku tirgū “Latgalīte”, jo konstruktorā iekļautie ir paredzēti monofoniskām iekārtām, bet šī, saprotams, ir stereofoniska.

pastiprinatajs09

Izrādījās, ka priekšpastiprinātāji ir briesmīgi jūtīgi uz kopīgu barošanas bloku ar gala kaskādi (nepalīdzēja pat atsevišķs sprieguma filtrs) – vienīgais, kas bija dzirdams bija ierosme (“brummmm”). Lūgumi pēc palīdzības Elfa forumā mani noveda pie slēdziena, ka priekšpastiprinātājam vajag atsevišķu barošanas bloku. Tā kā negribēju lieki tērēties vēl viena transformatora/taisngrieža/kondensatora iegādei/izveidei/iekombinēšanai, tad izmantoju mājās atrastu Fujitsu-Siemens laptopa barošanas bloku, tam pieliekot sprieguma regulatoru uz 12V. Prasti, bet strādā. 🙂

pastiprinatajs10

Šeit redzamas pastiprinātāja “ķeskas” visā godībā. 🙂

pastiprinatajs11 pastiprinatajs12

Un te – gatavs pastiprinātājs. 2x30W gan nav limits, jo gala kaskāde patiesībā ir 4x30W. Tas tā – nākotnes vēlmēm. 🙂

pastiprinatajs13 pastiprinatajs14

Ak jā – par izmaksām. Kā parasti, precīzu summu nevaru nosaukt, tomēr aptuvenās izmaksas gan. Kopā ap 40 latiem. Šo to gan varēju ietaupīt (piemēram, nepērkot rezerves detaļas tik lielos daudzumos), bet arī šāda summa, manuprāt, ir visai apmierinoša.