Krievijas senā māksla – blefošana

Tikko tepat FB bija pāris diskusijas, kuŗas gan ātri vien pēc pretējās puses iniciātīvas pārgāja personīgu apvainojumu gūzmā.

Runa bija par to, ka ļaudis, saskatījušies vai salasījušies Krievijas propagandu, gvelž muļķības par to, ka Krievija aktīvi piedaloties pasaules pārvaldīšanā, ka mēs vēl “ai, kā” prasīšoties Krievijas apskāvienos, par to, ka Krievija esot varenākā, dižākā utt., bet ASV un Rietumeiropu gaidot pilnīgs sabrukums jau visdrīzākajā laikā.

Nevar pārmest vāji izglītotiem ļautiņiem neprasmi likt komatus, kur vajag, protams. Tādi ir atrodami arī nacionālistu aprindās – ar putām uz lūpām tādi skricelē grūti izlasāmus tekstus par attiecīgiem tematiem. Tomēr no šiem Krievijas apjūsmotājiem ar dažiem izņēmumiem pārpārēm plūst skolas laikā izdzertie kokteilīši, vājās atzīmes latviešu valodā un citi labumi.

Viņiem nav iespējams ieskaidrot, ka Krievija mūsdienās ir valsts, kas ir naidīga pašiem etniskajiem krieviem – vismaz domājošajai krievu etnosa daļai. Viņiem nav iespējams ieskaidrot, ka Krievija var iekaŗot Gruziju, spēj “aplauzt ragus” Ukrainā; nu – noteikti spētu iekaŗot arī mūs. Bet Krievija nav nekāds globāls spēlētājs. No globālā viedokļa Krievija ir milzīga territorija ar vāju ekonomiku, vāju militāro varu, vienīgais – tai ir daudz atombumbu. Un vēsture rāda, ka lielas valstis ar vāju ekonomiku kļūst mazākas. 🙂 Tiklīdz par kādu no šiem faktiem mēģini mūslaiku putiniskās Krievijas apjūsmotājiem paust, sākas personīgu apvainojumu birums.

Un nē – arī Rietumvalstis nav “baltas un pūkainas”. Nebūt ne. Tomēr ne Anglija, ne ASV, ne arī Vācija pēc 1945. gada neko sliktu ne man, ne manai ģimenei nav nodarījušas. Toties Krievija tās iepriekšējā inkarnācijā (PSRS) nodarīja visnotaļ lielu ļaunumu. Protams, ir jau patīkami satikties ar ārzemēs dzīvojošiem radiem (un viņus nav jāsauc par trimdas latviešiem – trimda beidzās 1991. gadā; šobrīd viņi dažādu apstākļu dēļ ir ārzemju latvieši un tas nav nekas slikts), bet daudz patīkamāk jau būtu, ja mūsu kopīgajiem senčiem nebūtu bijis 1944. gadā jāpamet Latvija, bēgot no krieviski runājošā boļševisma briesmām. 🙁

Varu vien secināt, ka Krievija ir panākusi savu savā senajā mākslā – blefošanā. Proti, ļoti daudzi Latvijas latvieši ir Krievijas propagandas varā. Vai var viņiem ko pārmest? Varbūt vienīgi to, ka viņi nav centušies apgūt vēl kādu citu valodu bez krievu; ja arī viņi prot angļu valodu, diez ko necenšas meklēt objektīvu informāciju angliski. Savukārt krievu valodā lielākoties ir pieejama vien sagrozīta propaganda, nevis objektīva informācija. Starp citu, krieviski varu ieteikt krievu trimdinieka Dimitrija Savvina harbin.lv, tāpat viņa Youtube kanālu.

Un taisni nezinu, kā pret šādi “izskalotiem” tautiešiem cīnīties. 🙁

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.