Kā iegūt autovadītāja apliecību angļu valodā?

Vispār šis ir interesants pasākums. Kā zināms, CSDD piedāvā šādu iespēju. Cik esmu dzirdējis, eksāmens angļu valodā esot pat daudz vieglāks – ja latviešu vai krievu valodā ir 30 jautājumi no aptuveni 1500, tad angļu versijā, pirmkārt, eksāmens tiek likts “papīra versijā”, nevis datorā, bet otrkārt – tajā ir 30 jautājumi no… 150. Līdz ar to principā ir iespējams “iekalt” visus jautājumus un pareizās atbildes. 1500 jautājumu “iekalšana” prasa pietiekoši augstas smadzeņu spējas, lai par to vien pienāktos autovadītāja apliecība, bet 150… Mjā.

Kā izrādās, ir vēl dažas nianses, kas jāņem vērā tiem, kas vēlas Latvijā kārtot autovadītāja tiesības. Piemēram, jādzīvo Latvijā vairāk, kā 185 dienas gadā un jābūt personas kodam un deklarētai dzīvesvietai. Intereses pēc nolēmu pameklēt, kādi ir resursi, kas skaidro visas šīs lietas inglišā.

Dzīvot Latvijā – tāds interesants resurss. Piemēram, kad pirms vairākiem gadiem manā kompānijā plaši pazīstamais Rūdis no Lionas bija uz pāris gadiem atbēdzis no Francijas padzīvot Latvijā, kur, kā viņš teica, “vismaz nav arābu”, žēl, ka šāds resurss nebija pieejams.

Driving in Latvia (USA Embassy) – ASV vēstniecības mājaslapā arī ir šāda tāda info.

Getting a driver’s licence in Latvia – interesants resurss, diezgan plaši aprakstīts viss un sadalīts tematos.

Ja kādam/kādai ir draugi, kas vēlas dzīvot Latvijā, bet pagaidām vēl nav apguvuši valsts valodu tādā līmenī, lai varētu mācīties autoskolā latviešu grupā, šī informācija varētu noderēt. 🙂

Un jā – kaimiņu būšana, bet taisni netālu atrodas autoskola “Krustojumi.LV”. Mana sieva tur mācījās, un varu to ieteikt visiem, kas vēlas dzīvē spert šo soli un nokārtot tiesības. Par Krustojumi.LV kaut kad uzrakstīšu plašāku apskatu. 🙂