Kas ar manu tēvzemi?

Nē, šis penteris nebūs par mīkstā «ŗ» lietošanu (proti – «kas ar manu tēvzemi» (kas notiek?) vai «kas aŗ manu tēvzemi» (kuŗš to apstrādā ar arklu)), bet par tematu, kuŗš daudziem jau derdzas – par polītiku.

Nez kāpēc man liekas, ka pamazām tiek gatavota Latvijas sadalīšana. Par to liecina gan daža TP pārstāvja braucieni uz Maskavu, gan t.s. «latgaļu kustība» Latgalē. Šī latgaļu kustība ir apbrīnojama ar savu pretlatviskumu. Piemēram, latgaļu izloksni nosaucot par «valodu». Dīvaina gan tā «valoda» – aptuveni 50% vārdu tajā ir krievu («i», «toža», «gosti»), atlikušie – varbūt latgaļu izloksnes vārdi. Ir pat dzirdēti viedokļi, ka Latgalē dzīvojot kaut kāda tur atsevišķa latgaļu tauta un Latgalei būtu jāatdalās no pārējās Latvijas. Šeit būtu vietā zināt, no kurienes šie «latgaļi» saņem financējumu. Vai tik ne no Krievijas? Kāpēc man tādas aizdomas? Gluži vienkārši Krievijai šī ir iemīļota taktika jaunu zemju pakļaušanai. Piemēram, 1920. gados toreizējā Padomju Krievijas valdība paziņoja, ka Rumānijas Besarābijā dzīvojot kāda tur moldāvu tauta (patiesībā tie ir rumāņi, kuŗi runā rumāņu valodas moldāvu izloksnē). Okupējot Besarābiju 1940. gadā, Krievija to nosauca par Moldāviju un nodibināja tur Moldāvijas PSR. Tāpat nesenais gadījums Gruzijā. Osetīni gan gluži nav rada gruzīniem, tomēr ne jau osetīnu aizstāvēšanas dēļ Krievija iebruka Gruzijā. Tas tika darīts, lai pievienotu «varen plašajai» jaunas zemes. Starp citu, Rēzeknē ir piemineklis, uz kuŗa ir divi vārdi, kuŗi izsaka to, kā mums būtu jādzīvo: «Vienoti Latvijai». Nevis šķelti.

Lai vēl vairāk mazinātu latviešu tautas pretošanās spējas, tiek populārizēts uzskats, ka nebūtu jau slikti, ja Latvijā okupētu cita valsts. Sak, 20 gadus Latvijā esot paši valdījuši, un redz, kas sanācis. Te nu jāsaka, ka tie, kas Latvijā valdījuši šos gadus, varbūt arī «pēc tautības» ir latvieši, varbūt Latvija ir pārvaldīta latviešu valodā, bet noteikti ne latviešu interesēs. Kāds teiks – bet paši jau šādu valdību esam ievēlējuši. Nekā – esošā partiju sistēma nosaka to, ka vari iet uz vēlēšanām, vari neiet; vari balsot par labējiem, kreisajiem, priekšējiem vai pakaļējiem – pie varas vienmēr būs savtīgi zagļi. Vagari, kuŗi centīsies visādi izkalpoties svešiem kungiem un kuŗiem pašu tauta neinteresē. Vagaram interesē tikai izpildīt kunga rīkojumus (vismaz tik daudz, lai pats no kunga rīkstes nedabūtu), kā arī gūt maksimālu labumu sev. Ja no kādas darbības būtu labums tautai kopumā, bet nav labuma mūsu kangariskajiem vagariem, tad šī darbība netiek veikta. Toties, ja ir kāda tautai ļoti neizdevīga darbība, no kuŗas labums būtu vagariem, tad tā noteikti tiks veikta.

Tā kā labprātīgi šis kangaru režīms varas grožus (un ar to – savu labklājību) tautai neatdos, tad, iespējams, mūs nākotnē sagaida visai nepatīkams process… Un, starp citu, nevajag teikt, ka «paši viņus ievēlējām». Lai tie, kas sēž Jēkaba ielas namā, tiešām būtu latviešu tautas pārstāvji, ir jāmaina sistēma.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.